BBJam Amsterdam 2013

BBJam 2013 Zakończyła się europejska edycja konferencji deweloperów BlackBerry — BBJam Amsterdam 2013. Uwaga organizatorów i uczestników skoncentrowana była oczywiście na nowych telefonach Z10 i Q10, których premiera odbyła się kilka dni przed rozpoczęciem konferencji.

Podobnie jak w zeszłym roku w konferencji udział wzięli studenci kierunku Informatyka WIiNoM. W tym roku organizatorzy konferencji zapewnili tylko darmowy w niej udział, wszystkie inne koszty uczestnicy wyjazdu pokrywali z własnej kieszeni. Podróż wynajętym autokarem przebiegła sprawnie, i w sympatycznej atmosferze. W tym roku pogoda była łaskawsza — w zeszłym roku konkretny mróz nieco utrudniał podróż jak i sam pobyt w Amsterdamie. W tym roku temperatura była przyjaźniejsza a w ciągu dnia nie jeden raz zaświeciło słońce.

BlackBerry Z 10Konferencja — zorganizowana podobnie jak w zeszłym roku w centrum konferencyjnym RAI — nie rozczarowała rozmachem i sprawną organizacją. Rozczarowała natomiast tych, którzy spodziewali się prezentów dla deweloperów w postaci premierowych telefonów, zeszłoroczne prezenty w postaci tabletów PlayBook skutecznie takie oczekiwania podsycały. Niestety, w tym roku prezenty od firmy były symboliczne. Firma wybrała odmienną strategię obdarowywania urządzeniami prototypowymi i z limitowanej edycji — otrzymują je aktywni deweloperzy. Nie ułatwia to życia niestety tym, którzy chcą swoją przygodę z BlackBerry dopiero rozpocząć.

60-DSC_0305Rozczarowanie dość skutecznie złagodziła bardzo udana wieczorna impreza w centrum konferencyjnym, której, podobnie jak w zeszłym roku, uczestnicy z Polski byli ozdobą. Było nas widać i słychać, i to zawsze pozytywnie. Karaoke na żywo, z prawdziwym i bardzo dobrze grającym zespołem, bawiło wszystkich wyśmienicie, zarówno tych, którzy zdecydowali się wystąpić na scenie, jak i tych, którzy pozostali na widowni.

Wkrótce więcej informacji i relacje uczestników wyjazdu.

Dostępne są zdjęcia z konferencji BBJam 2013.

BBJam2013 Amsterdam
BBDevCon2012 Amsterdam
Inauguracja Akademii BB