Inauguracja Akademii BlackBerry w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego

Uniwersytet Śląski wraz z firmą Research In Motion™ — producentem rozwiązania BlackBerry®, firmą Proget — członkiem BlackBerry® Alliance oraz firmą Polkomtel S.A. — operatorem sieci komórkowej Plus, z ogromną radością pragną ogłosić uruchomienie Akademii BlackBerry® na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ, realizowanej w ramach programu Blackberry Academic Program™. Celem Akademii BlackBerry jest przekazanie najbardziej aktualnej wiedzy na temat metod oraz narzędzi tworzenia nowoczesnych aplikacji mobilnych oraz umożliwienie studentom rozwijania praktycznych umiejętności ich realizacji.

W ramach Akademii BlackBerry realizowane będą wykłady i zajęcia laboratoryjne, a dzięki możliwości pracy z najnowszymi urządzeniami i rozwiązaniami BlackBerry, studenci będą mogli zdobyć unikalną wiedzę oraz umiejętności praktyczne idealnie wpisujące się w najnowsze trendy rozwoju technologii informatycznych oraz ich zastosowań we współczesnym biznesie i rozrywce.

Wszystkich zainteresowanych Akademią BlackBerry na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ zapraszamy do uczestnictwa w konferencji inauguracyjnej, która rozpocznie się 22 maja 2012 o godzinie 1215 w Auli Wydziału Nauk o Ziemi UŚ. Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa w konferencji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Zapraszamy do śledzenia informacji publikowanych w dziale Nowości, już wkrótce szczegółowe informacje o programie inauguracji.

Wywiad z Łukaszem Dzierżakiem

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Łukaszem Dzierżakiem, znanym i cenionym środowisku deweloperów BlackBerry dzięki opracowaniu instrukcji przenoszenia aplikacji z platformy HP webOS na platformę BlackBerry WebWorks. Łukasz jest aktualnie studentem studiów magisterskich na kierunku informatyka na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach Uniwersytetu Śląskiego. Wywiad z Łukaszem Dzierżakiem w Telewizji UŚ…».

BlackBerry DevCon 2012

Wydarzeniem inicjującym powstanie Akademii BlackBerry® w Uniwersytecie Śląskim był wyjazd grupy studenckiej na pierwszą europejską konferencję z cyklu BlackBerry® Developer Conference — BlackBerry® Dev Euro 2012, która odbyła się w dniach 7-8 lutego 2012 odbyła się w Amsterdamie. Krótka informacja na temat wyjazdu dostępna jest tutaj. Więcej o akademii BlackBerry® w UŚ…, więcej o wyjeździe na BlackBerry® DevCon 2012….

Trwają intensywne przygotowania do oficjalnej inauguracji Akademii BlackBerry® w Uniwersytecie Śląskim, wkrótce więcej informacji na ten temat. Proszę o śledzenie działu Nowości.

BBJam2013 Amsterdam

BBDevCon2012 Amsterdam